Filenin Sultanları muhteşem başladı

Filenin Sultanları muhteşem başladı

Filenin Sultanları, 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın açılış maçında rakip İsveç’le karşılaştı. Ayrıca Türkiye Kadın Voleybol takımı, rakibini 3-0’lık skorla mağlup etmiştir. Böylece turnuvaya mükemmel bir başlangıç yapmıştır. Castello salonunda oynanan bu önemli maçta Ay yıldızlı ekibimiz, İsveç’e şans tanımamıştır.

Filenin Sultanları iyi başladı

Blaz Markelj (Slovenya) ve Benone Visan (Romanya) hakem ikilisinin yönettiği mücadelede Türkiye, ilk seti 25-22 kazanmıştır. Ayrıca ikinci seti 25-18 ve üçüncü seti 25-13’lük skorlarla kazanmıştır. Toplam maç süresi 76 dakika olmuştur.

Karşılaşmada Türkiye’nin kadrosunda Elif Şahin, Ebrar Karakurt, Zehra Güneş, Vargas, Derya Cebecioğlu, Eda Erdem Dündar gibi önemli isimler yer aldı. Ayrıca yedeklerde ise Gizem Örge, Ayça Aykaç ve İlkin Aydın gibi yetenekli oyuncular bulunuyordu.

İsveç’in kadrosunda ise Anna Haak, Linda Andersson, Isabelle Haak, Alexandra Lazic, Wasserfaller ve Julevik gibi oyuncular yer aldı. Ayrıca yedeklerde Emmy Andersson, Rebecka Lazic, Brink, Gustafsson, Arrestad, Hellvig ve Nilsson gibi oyuncular bulunuyordu.

Bu galibiyetle Filenin Sultanları büyük bir moral kazanmıştır. Ayrıca C Grubu mücadelesinde 20 Ağustos Pazar günü TSİ 21.00’de Azerbaycan ile karşılaşacaktır. Filenin sultanları turnuvadaki ikinci maçında da galibiyet arayacaktır. Türkiye Kadın Voleybol takımının başarısını sürdürmesini diliyoruz.

Maçın sonucu şu şekildedir: Türkiye 3 – İsveç 0

Maçın oynandığı salon: Castello

Hakemler: Blaz Markelj (Slovenya), Benone Visan (Romanya)

Türkiye’nin Kadrosu: Elif Şahin, Ebrar Karakurt, Zehra Güneş, Vargas, Derya Cebecioğlu, Eda Erdem Dündar (Yedekler: Gizem Örge, Ayça Aykaç, İlkin Aydın)

İsveç’in Kadrosu: Anna Haak, Linda Andersson, Isabelle Haak, Alexandra Lazic, Wasserfaller, Julevik (Yedekler: Emmy Andersson, Rebecka Lazic, Brink, Gustafsson, Arrestad, Hellvig, Nilsson)

Set Sonuçları: 25-22, 25-18, 25-13

Toplam Maç Süresi: 76 dakika (Sırasıyla setler için: 32, 24, 20)

Diğer Voleybol haberleri için tıklayınız….