Galatasaray Fenerbahçe süper kupa maçı ertelendi

Fenerbahçe Galatasaray maçı

Galatasaray Fenerbahçe süper kupa maçı ertelenmiştir. Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yapılması planlanan maç ertelenmiştir. Karşılaşma Al-Awwal Park’ta (Kral Suud Üniversitesi Stadyumu) oynanacaktı. Müsabakanın, saat 20.45’te başlaması planlanıyordu. Organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle ertelendiği duyurulmuştur. Konu ile ilgili ise ortak bir duyuru yayınlanmıştır.

Galatasaray Fenerbahçe süper kupa maçı ertelendi

Konu ile ilgili yapılan ortak açıklama şöyle;

“Kamuoyuna duyurulur

Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz.

Türkiye Futbol Federasyonu
Fenerbahçe Spor Kulübü”

Yapılan açıklama ile maçın oynanmayacağı belli olmuştur. Ayrıca bu karşılaşmanın ileriki bir tarihe ertelendiği belirtilmiştir. Ancak ileriki bir tarihte maçın nerede oynanacağı belli değildir.

Diğer Futbol haberleri için tıklayınız…