Galler Türkiye maç sonucu

Galler Türkiye maçı

Galler Türkiye maç sonucu belli olmuştur. 2023 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu sekizinci ve son maçında Galler, Türkiye ile karşı karşıya gelmiştir. Karşılaşma 21 Kasım 2023 Salı günü saat 22.45’te başlamıştır. Ayrıca Galler Türkiye karşılaşması Cardiff City Stadyumu’nda oynanmıştır. Bu mücadele TRT 1 ekranlarından canlı olarak yayınlanmıştır. Detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Galler Türkiye maç sonucu

Maçtan önce grupta 16 puanla lider olan Türkiye, Galler’e yenilmemesi halinde Almanya’da düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na grup lideri olarak katılacaktı. Milliler, Galler’e yenilmesi halinde ise Hırvatistan Ermenistan maçının sonucuna bakılacaktı. Hırvatistan’ın kendi evinde galip gelmesi halinde ay-yıldızlılar, grubu ikinci sırada tamamlayacaktı. Karşılaşma bu şartlarda başlamıştır. İlk yarıda Galler daha etkili oynamıştır. Bunun neticesi olarak ise maçın ilk dakikalarında golü bulmuştur. 7. dakikada Neco Williams Galler adına golü kaydetmiştir. Karşılaşmanın ilk yarısında başka gol olmamıştır. Böylece ilk yarı Galler’in 1-0 üstünlüğü ile sona ermiştir.

İkinci yarıya ise Türkiye daha baskılı başlamıştır. Ve 70. dakikada Türkiye’nin golü gelmiştir. Golü penaltıdan Yusuf Yazıcı kaydetmiştir. Böylece durum 1-1 berabere olmuştur. İlerleyen süreçte karşılıklı ataklar meydana gelmiştir. Ancak karşılaşmada başka gol olmamıştır. Ve karşılaşma 1-1 sona ermiştir. Türkiye bu sonuçla grupta lider olarak tamamlamıştır.

Diğer dünyadan futbol haberleri için tıklayınız…