Mario Balotelli geri mi dönüyor?

Mario Balotelli

Mario Balotelli ile ilgili geri mi dönüyor söylentileri çıkmaya başladı. Futbolcunun Sion’da forma giydiği dönemi sona erdi ve Türkiye’ye dönebileceği söylentileri yayılmaya başlamıştır. İtalyan yıldız, Adana Demirspor’dan Sion’a transfer olduğu geçen sezon boyunca büyük bir çıkış yapmıştır.

Adana Demirspor Macerası

2021-22 sezonunda Adana Demirspor formasını giyen Balotelli, Süper Lig’de oynadığı 35 resmi maçta 19 gol ve ayrıca 7 asistlik harika bir performans sergilemişti. Bu performans, Türk futbolunun dikkatini çekmiş ve Balotelli hakkında çeşitli spekülasyonlara neden olmuştur.

Başkan Montella’nın Tercihi

Sezon sonunda Sion’a 2.6 milyon euro karşılığında transfer olan Balotelli’nin ayrılığı, futbol kamuoyunda merak konusu olmuştur. Ancak Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, bu transferin arkasındaki sebepleri açıklamıştı. Sancak, “Balotelli ile ilgili açıklamadığım bir şey açıklayayım. Eğer göndermeseydim, hocamız ayrılacaktı. Hocanın şartı oydu. Bazen uyum açısından önemlidir. Bazen anlaşamıyorsunuz. Balotelli misyonunu tamamlamıştı. Tekrar gelirse alır mıyım, tabii ki alırım. Onu izlerken keyif alıyorum. Şu an Sion’un oyuncusudur, elimizden bir şey gelmez” demişti.

Balotelli’nin İtirafları

Balotelli, Türkiye’deki futbolun kalitesini övmekten geri durmamıştı. Ayrıca İtalyan yıldız, “Birkaç Serie A maçını izlerken, Türkiye’deki futbolun benzer özelliklere sahip olduğunu fark ettim. Hatta bazen Süper Lig’in seviyesinin daha yüksek olduğunu söyleyebilirim” ifadelerini kullanmıştır.

Geri Dönüş İhtimali

Mario Balotelli’nin geri dönüşü konusunda sürpriz bir gelişme yaşanmıştır. Ayrıca Adana Demirspor, eski oyuncusuyla tekrar anlaşmak için görüşmeler yapıyor. Bu, Cherif Ndiaye’nin Kızılyıldız’a transfer olmasının ardından gelmiştir.

Ünlü gazeteci Fabrizio Romano’nun haberine göre, Balotelli’nin Sion ile olan sözleşmesini anlaşarak feshettiğini duyurdu. Bu da Türkiye’ye geri dönüş ihtimalini daha da güçlendirmiştir.

Mario Balotelli’nin Türkiye’ye geri dönüşüne dair heyecanlı beklentiler artıyor. Ayrıca Adana Demirspor’un eski yıldızını tekrar kadrosuna katma olasılığı, futbolseverleri heyecanlandırıyor. Balotelli’nin Türkiye’de nasıl bir performans sergileyeceği ve hangi kulübe transfer olacağı merak konusu. Bu gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

Diğer Futbol haberleri için tıklayınız…