Slovenya Türkiye voleybol maçı sonucu

Slovenya Türkiye voleybol maçı sonucu

Tüm voleybol severler Slovenya Türkiye voleybol maçı sonucu ne oldu onu merak etmektedir. Slovenya Türkiye voleybol maçı 9 Eylül 2023 Cumartesi günü oynanmıştır. Voleybol maçı saat 17:30’da başlamıştır. Maç Bulgaristan’ın Varna kentinde Kültür ve Spor Sarayı’nda oynanmıştır. Ayrıca mücadele TRT Spor kanalından canlı yayınlanmıştır.

Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, tarihinde ilk kez CEV Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek finale yükselmek için Slovenya karşısında galibiyet aramıştır. Ve maçı Türkiye Milli Voleybol takımı 3-2 kaybetmiştir.

Slovenya Türkiye voleybol maçı sonucu

Türkiye Slovenya son 16 turu voleybol maçı 9 Eylül 2023 Cumartesi günü gerçekleşmiştir. Bu büyük müsabaka Türkiye’nin voleybol milli takımını Slovenya’ya karşı karşıya getirmiştir. İşte bu önemli karşılaşmayı Türkiye 3-1 kazanmıştır. Birinci ve ikinci seti Türkiye Milli Voleybol takımı kazanmıştır. Ve durumu 2-0 yapmıştır.

Üçüncü setti ise Slovenya alarak durumu 2-1 yapmıştır. Dördüncü sete iki takımda hızlı başlamıştır. Sette başa baş giden sette Slovenya dördüncü seti kazanarak durumu 2-2 yapmıştır. Beşinci sette Slovenya durumu 3-2 yaparak maçı kazanmıştır.

Son 16 Turu ve Diğer Maçlar

Turnuvanın son 16 turu, 9 ve 10 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşecektir. Bu turda gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar mücadele edeceklerdir. Ardından, çeyrek final karşılaşmaları 11 – 12 Eylül 2023 tarihlerinde İtalya’nın Bari şehri ve Bulgaristan’ın Varna kentinde yapılacaktır.

Yarı final maçları ise 14 Eylül Perşembe günü yine İtalya’nın Bari şehrinde gerçekleşecektir. Ayrıca heyecan dorukta olacak ve takımlar finallere yükselme mücadelesi verecektir. Üçüncülük ve final karşılaşmaları ise 16 Eylül Cumartesi günü Roma’da oynanacaktır.

Diğer voleybol haberleri için tıklayınız…