Sumudica: “Türk futboluna hürmet duyuyorum”

Süper Lig’in 13. haftasında Fenerbahçe’yi kendi alanında ağırlayacak olan Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Yöneticisi Marius Sumudica, TRT Spor’a Fenerbahçe maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sumudica ayrıca Süper Lig ve Türk futbolu hakkında da açıklamalarda bulundu.

“Türk futboluna hürmet duyuyorum”

Türk oyuncuları oynatmaya ihtimam gösterdiğini vurgulayan Sumudica, “Bu ligde sevmediğim bir şey, 1 puanın çok kıymetsiz olması. Galibiyet alınca verilen primle berabere kalınca verilen prim ortasında uçurum var. Tahminen 1 puan sizi şampiyon yapabilir. Türk futboluna hürmet duyuyorum, bu yüzden Türk oyuncuları oynatma gereksinimi hissediyorum.” dedi.

“Fenerbahçe’de 3-5-2 oynatmam”

Fenerbahçe maçı hakkında açıklamalar yapan Sumudica, “Fenerbahçe maçı sıkıntı olacak. Biz de yaklaşık 1 yıldır konutumuzda kaybetmiyoruz, en son Fenerbahçe’ye kaybetmiştik. Benim rakibim ailemden biri olsa bile alana kazanmak için çıkarım. 3-5-2 sistemine hayran değilim. Oyuncularım bu sisteme uygun. Mesela Fenerbahçe hocası olsam 3-5-2 oynatmam kadroya.” tabirlerini kullandı.

Gaziantep FK’dan ayrılacak mı?

Gaziantep’te kalıp kalmayacağı hakkında da konuşan Sumudica, “Başarıya aç biriyim. Kafalarımızdaki proje uyuşursa devam etmek isterim. Tahminen de Gaziantep’teki son yılım olacak, bilemeyiz. Pazarlıklar olacak. Bana paracı hoca diyorlar ancak para düşkünü olsaydım Türkiye’de değil, Körfez ülkelerinden birinde olurdum.” halinde konuştu.