UEFA’dan Fenerbahçe’ye ceza!

UEFA'dan Fenerbahçe'ye ceza!

Süper Lig temsilcilerimizden Fenerbahçe’nin UEFA Konferans Ligi 3. ön eleme turunda Slovenya ekibi Maribor ile karşılaştığı maçta yaşanan taraftar olayları sonrası UEFA’dan kritik bir ceza kararı geldi. Fenerbahçe’ye, bu olaylar sebebiyle deplasman maçında taraftar götürmeme ve 30 bin Euro para cezası verilmiştir.

Ne Olmuştu?

Maçın 66. dakikasında, Maribor tribününden atlayan bir taraftar Fenerbahçe tribünlerine doğru ilerledi ve Sarı-Lacivertli taraftarların açtığı bir pankartı yırtmak istedi. Bunun üzerine tansiyon yükseldi ve olaylar başladı. Fenerbahçeli futbolculardan Dusan Tadic, diğer oyuncularla birlikte kale arkasına yaklaşarak taraftarları sakinleştirmeye çalıştı.

Fenerbahçe Kulübü Açıklama Yaptı

Olayların ardından Fenerbahçe kulübü bir açıklama yapmıştır. Fenerbahçe olayları kınamıştır. Açıklamada, “Tribünlerde hiçbir problem yokken, Maribor taraftarlarının taraftarlarımızın arasına girerek pankartımıza saldırması ve pankartı tribünden sökmesi kabul edilemez bir durumdur. Stadyumda görevli polislerin bu olaya sebep olan Sloven taraftarlara yetersiz müdahalesi ve taraftarlarımızın haksız bir şekilde stadyumdan çıkarılması, kulübümüzün kabul edemeyeceği bir durumdur.” ifadeleri kullanılmıştır.

Fenerbahçe kulübü ayrıca, taraftarlarına stadyum dışında da sınırı aşan bir yaklaşım sergilendiğine dair bilgiler ulaştığını belirtmiştir. Açıklamada, “Tribünlerde Fenerbahçemizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Maribor taraftarlarının bu olaya sebep olmasını UEFA nezdinde takip edeceğimizi bildiriyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Diğer Futbol haberleri için tıklayınız…