West Ham United Chelsea maç sonucu 3-1

West Ham United Chelsea

West Ham United, 20 Ağustos 2023 Pazar günü Chelsea ile karşı karşıya gelmiştir.  Peki West Ham United Chelsea maç sonucu ne oldu? Tüm futbol severler bu sorunun cevabını merak etmektedir. Maç sonucu ve maçın detayları haberimizin devamında yer almaktadır.

West Ham United Chelsea maç sonucu

İlk gol West Ham United tarafından gelmiştir. 7. dakikada West Ham United futbolcusu Nayif Akred durumu 1-0 yapmıştır. Ardından Chalesea’nın cevabı gelmiştir. Chelsea yediği golle cevabı 28. dakikada Carney Chukwuemeka ile vermiştir. Ayrıca 42. dakikada Chelsea bir penaltıdan yaralanamamıştır. Ve ilk yarı 1-1 berabere sona ermiştir.

İkinci yarıya Chelsea oyuncu değişikliği ile başlamıştır. Oyuna giren oyuncu Mihaylo Mudrık olmuştur. Ayrıca oyundan çıkan oyuncu ise Carney Chukwuemeka olmuştur. Maçın 53. dakikasında ise West Ham United’ın gölü gelmiştir. Takımın golünü 53. dakikada Michail Antonio kaydetmiştir. 67. dakikada ise ilk golün sahibi Nayif Akred kırmızı kart görmüştür.

West Ham United Chelsea maçının 72. dakikasında Chelsea’den Nicolas Jackson sarı kart görmüştür. 75. dakikada Chelsea’den oyuncu değişikliği hamlesi gelmiştir. Giren oyuncu Pablo Fornals, çıkan oyuncu ise Michail Antonio olmuştur. 81. dakikada West Ham United’dan Edson Alvarez oyuna girerken James Ward-Prowse oyundan çıkmıştır. Ayrıca 83. dakikada Chelsea’den Mason Burstow oyuna girmiştir. Malo Gusto ise oyundan çıkan oyuncu olmuştur.

West Ham United maçın 90+5. dakikasında 3. golünü kaydetmiştir. Takımın golünü ise Lucas Paqueta kaydetmiştir. Böylece maç West Ham United’ın 3-1 üstünlüğü ile sona ermiştir.

Diğer Dünyadan futbol haberleri için tıklayınız….