Galatasaray Samsunspor maçı sonucu 4-2

Galatasaray Samsunspor maçı

Trendyol Süper Lig’de 5. hafta maçları oynanmaya başlamıştır. Bu maçlardan bir tanesi de Galatasaray Samsunspor olmuştur. Galatasaray Samsunspor maçı 16 Eylül 2023 tarihinde Cumartesi günü oynanmıştır. Böylece Galatasaray Samsunspor maçı sonucu ise belli olmuştur.

Galatasaray Samsunspor maçı sonucu

16 Eylül 2023 tarihinde oynanan Galatasaray Samsunspor maçı sonucu 4-2 Galatasaray’ın üstünlüğüyle sonuçlanmıştır. Maçın ilk yarısı Galatasaray’ın 3-0 üstünlüğü ile sona ermiştir. İlk yarıda Galatayasar’ın gollerini 7. ve 29. dakikalarda Muhammed Kerem Aktürkoğlu’ndan gelmiştir. 42. dakikada ise Abdülkerim Bardakcı’dan gelmiştir.

İkinci yarıda Samsunspor’un golü gelmiştir. Samsunspor 46. dakikada durumu 3-1’e getiren golü kaydetmiştir. 46. dakikada Samsunspor’un gölünü Landry Dimita’dan gelmiştir. Ardından 60. dakikada Samsunspor’un 2. golü gelmiştir. 60. dakikada Samsunspor’un gölünü Carlo Holse’den gelmiştir. Galatasaray’ın dördüncü golü ise Mauro Icardi’den gelmiştir. Böylece Galatasaray Samsunspor maçı 4-2 Galatasaray’ın galibiyetiyle sonuçlanmıştır.

Bu sonuçla Galatasaray, Süper Lig’de 5 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik almıştır. 1 maçta ertelenmiştir. Böylece Galatasaray 10 puan toplamıştır. Samsunspor ise 5 maçta 3 mağlubiyet ve 1 beraberlik almıştır. Bu sonuçlarla bir maç eksiği olan Samsunspor 1 puan toplamıştır. Böylece Samsunspor 18. sırada yer almıştır.

Maçtan öne çıkanlar:

Galatasaray, ilk yarıda yakaladığı pozisyonları değerlendirmiştir. Böylece ilk yarıda Galatasaray 3 gol kaydetmiştir.
İkinci yarıda ise Samsunspor2un golleri gelmiştir. Ve Samsunspor durumu 3-2’ye getirmiştir. Daha sonra ise Galatasaray’ın dördüncü golü gelmiştir. Galatasaray böylece 4 gol atarak maçı kazanmıştır.
Galatasaray’da Muhammed Kerem Aktürkoğlu iki gol kaydederek maçta yıldızlaşmıştır.
Samsunspor, ikinci yarıda farkı azaltmak için mücadele etti ancak başarılı olamamıştır.

Diğer Futbol haberleri için tıklayınız…