Gaziantepspor Konyaspor maçı 3-2 sona erdi

Gaziantepspor Konyaspor

Gaziantepspor Futbol Kulübü kendi evinde sezonun flaş takımlarından Konyaspor’u ağırladı. Saat 13:30’da başlayan karşılaşma 1-1 beraberlikle sona erdi.

Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında Gaziantepspor Futbol Kulübü, Konyaspor’u kendi evinde ağırladı. Konya spor maçın daha henüz başlarında bir penaltı gölü ile 1-0 öne geçti. 7. dakikada Guilherme Sitya’nın kaydettiği penaltı golü ile baş adeta 1-0 konuk takımın galibiyeti ile başlamış oldu.

Gaziantepspor Futbol Kulübü 18. dakikada attığı golle durumu eşitlemiş oldu. Böylece 18. dakikada Steven Caulker tarafından kaydedilen gol ile beraberlik sağlanmış oldu. Maçın il yarısı da bu şekilde sonuçlanmışmış oldu. İlk yarıdaki istatistiklere baktığımızda ise topa sahip olma oranı yüzde 41’e yüzde 59 oldu. İsabetli pas oranı yüzde 81’e yüzde 87, isabetli şu sayısı ile 1’e 5 olarak gerçekleşmiştir.

İkinci yarı golle başlıyor

Maçın ikinci yarısında ise maç Gaziantepspor’un vuruşu ile başlamış oldu. 52. dakika ise Muhammet Demir’in golü ile Gaziantepspor Futbol Kulübü 2-1 öne geçmiş oldu. 72. dakikada ise Konyaspor beraberlik golünü kaydediyor. Ve 72. dakikada Sokol Çikalleshi’nin attığı gol ile durum 2-2 berabere oluyor.

Dakika 85 ve Gaziantep futbol kulübü tekrar öne geçiyor. 85. dakikada Joao Figueiredo’nun attığı golle Gaziantepspor 3-2  öne geçti. Maçta başka gol olmayınca maç Gaziantepspor’un 3-2’lik galibiyeti ile sona erdi.